Vrede op aarde, maar niet in Schiervelde
Vorige week verkeerden we blijkbaar iets te veel in de feeststemming die de maand december met zich meebrengt. Vol enthousiasme hoopten we een klavertje vijf, zes of zeven te plukken.
De buren van Tectum Achel waren ons te snel af. Ze deden het groen van hun clubkleuren alle eer aan door het klavertje vier voor zichzelf op te eisen. In de laatste twee seizoenen keken ze ons viermaal in de ogen. Telkens verlieten ze juichend het veld: een zuivere vier-op-een-rij. Alsof ze van de Sint of de Kerstman nog niet voldoende gezelschapsspelletjes gekregen hadden.
Onze trouwe supporters zagen in Achel hoe onze jongens al het goede van de voorbije weken vergeten waren. De fouten en misverstanden stapelden zich op, de GREENYARD-fans dachten dat ze in een spelletje Mens-Erger-Je-Niet verzeild geraakt waren.
Intussen juichte het thuispubliek alsof de Koekoekslaan plots meer waard was dan Brussel Nieuwstraat en Antwerpen Meir samen.
Het klavertje vier blonk in Achel, wij bleven blut achter en strompelden terug naar Maaseik met een paar scherpe kiezelsteentjes in onze schoenen.
Sponsor STEENGOED is meestal blij met nog wat extra keitjes, maar dit keer prikten de kiezeltjes vlijmscherp in onze voetzolen. Ze deden ons knarsetanden.
We hadden een paar dagen terug nog een andere kerstvakantie in gedachten. Eentje die we zouden aanvatten met een stevige optie op plaats vier in het klassement. Eentje waarin we vol zelfvertrouwen de verplaatsing naar Roeselare zouden aanvatten.
Nu maken we de rit naar West-Vlaanderen op tweede kerstdag vol revanchegevoelens. Vol adrenaline ook. We zijn vastbesloten om de unieke kans op een bekerfinale te grijpen. In de heenwedstrijd zadelden wij Roeselare op met een duidelijke 3-1. Alle druk ligt dus bij Knack. Met twee gewonnen sets boeken wij een ticket voor de finale in AFAS Dome.
Wij rekenen erop dat onze spelers tegen die tijd de zure nederlaag in Achel doorgespoeld hebben tijdens hun gezellig kerstdiner. Het zal nodig zijn, want van Roeselare weten we maar al te best dat ze vaak sportief keihard terugslaan na een nederlaag.
Coach Pawel Woicki hoef je daar niet voor te waarschuwen. Hij komt uit de Poolse competitie waarin elk duel een veldslag op leven en dood is. Hoe vredig de wensen in deze laatste dagen ook mogen zijn, op 26 december bestaat het woord genade even niet op het terrein.
Als één man staan we dus achter onze spelers bij hun laatste opdracht van 2025. Op naar Schiervelde, op naar de bekerfinale 2026 in de AFAS Dome.
Speelkalender:
- Vrijdag 26 december om 18u00 Knack Roeselare - VC GREENYARD Maaseik
- Zaterdag 3 januari om 20u30 VC GREENYARD Maaseik - Waremme Volley
- Dinsdag 6 januari om 20u00 Tourcoing Lille Métropole (FRA) (CEV 1-16 A) - VC GREENYARD Maaseik
- Zaterdag 10 januari om 20u30 Thuismakers Brabo Antwerp VT - VC GREENYARD Maaseik