GREENYARD in pot 3 bij loting CEV Champions League
Volgende week woensdag kent GREENYARD Maaseik zijn tegenstanders in de Champions League van volgend seizoen. Dan verricht de Europese volleybalbond CEV de lottrekking voor het kampioenenbal.
Wij zijn heel trots dat we weer mogen aantreden in de sterkste clubcompetitie ter wereld, want slechts twintig teams mogen deelnemen aan de groepsfase van de CEV Champions League.
Bij de lottrekking worden die 20 teams verdeeld over vijf poules van vier teams. De CEV heeft de teams alvast gerangschikt in vier ‘potten’. Elke poule wordt samengesteld met één ploeg uit elk van de vier potten.
De sterkste ploegen zitten in ‘pot 1’, maar ook in ‘pot 2’ zitten superteams zoals Ziraatbank Ankara en Galatasaray.
Door de goede Europese resultaten van de Belgische teams (onder meer onze halve finaleplaats in de CEV-cup van vorig jaar) zijn wij bij die lottrekking ondergebracht in ‘pot 3’.
Pot 4 herbergt de wild-cards Trentino (ITA) en Guaguas Las Palmas (ESP), maar ook twee teams die zich via voorronden kwalificeren.
Wat er ook uit de bus komt, vanaf begin december krijgen we loodzware tegenstanders voorgeschoteld in drie thuis- en drie uitwedstrijden. Maar GREENYARD Maaseik is klaar om de handschoen op te nemen.
Pot 1: Perugia (ITA), Civitanova (ITA), Zawiercie (POL), Lublin (POL), Berlin (GER).
Pot 2: Verona (ITA), Warszawa (POL), Lüneburg (GER), Ziraatbank Ankara (TUR), Galatasaray (TUR).
Pot 3: Montpellier (FRA), Tours (FRA), GREENYARD Maaseik, Karlovarsko (CZE), Panathinaikos Athene (GRE).
Pot 4: Trentino (ITA), Guaguas las Palmas (ESP), Dinamo Boekarest (ROE), kwali 1 en kwali 2.