Finale en Europees ticket op het spel
Vorige week vergeleken we GREENYARD Maaseik nog met Wout Van Aert. Wat een blunder! Wout Van Aert trok vorige week namelijk op vakantie. Voor onze ploeg zat er dat niet in, integendeel. Het was alle hens aan dek voor onze staf en spelers, want woensdag vatten we de eindspurt aan van dit rollercoaster-seizoen 2025-2026.
Elke wedstrijd speelt zich vanaf nu af op het scherpst van de snee in een helse jacht op de landstitel. Woensdag beginnen we eraan met het eerste duel in de halve finales van de play-offs.
Verrassend genoeg is niet Menen, maar Lindemans Aalst daarin onze tegenstander. De troepen van Frank Depestele vochten de voorbije dagen een merkwaardig drieluik uit met bekerwinnaar Menen: eerst 1-3 voor Aalst in Menen, dan 1-3 voor Menen in Aalst en in het beslissende duel 0-3 voor Aalst in Menen.
Alleen maar uitzeges dus, net als in die andere halve finale tussen Leuven en Achel. Eerst 0-3 in Leuven, dan 1-3 in Achel. Maandagavond valt de beslissing in game 3 in Leuven. Wordt dat alweer een uitzege?
Al die onvoorspelbare resultaten bewijzen alleen maar hoezeer de topteams in ons land aan elkaar gewaagd zijn. We zijn dus maar best op onze hoede voor de Ajuinen. Denk maar aan speeldag 2 van dit seizoen, in oktober vorig jaar: Aalst kwam ons eventjes afdrogen met 0-3 in de Steengoed Arena. Begin februari namen wij onze revanche. Met 0-3 vergalden we de carnavalsfeer van de Pajotten.
We zijn dus op onze hoede. Die thuisnederlaag destijds tegen Aalst was een kwestie van opslagen. Hoofdaanvaller Rempel serveerde als in een roes. Net als zijn compaan Gianni gisteren in Menen: acht aces in drie sets, alsjeblieft.
Gelukkig hebben we het thuisvoordeel. Hoewel… Aalst is een away-team bij uitstek. Van zijn 21 wedstrijden op verplaatsing dit seizoen won Lindemans er liefst 17…
Er staat dus veel op het spel deze week. Om te beginnen een plaats in de titelfinales. Daarvoor hebben we twee zeges nodig uit drie kansen: woensdag, vrijdag en desnoods zondag. Het gaat dus razendsnel.
Naast die titelfinales beslissen de komende dagen ook over de Europese tickets. België krijgt volgend seizoen maar één ticket meer voor de Champions League. Dat gaat naar de landskampioen.
Daarnaast krijgt ons land twee tickets voor de CEV-cup, de tweede Europabeker. Eentje daarvan is al in handen van Menen als bekerwinnaar. Het tweede gaat naar de vice-kampioen.
Tenslotte zijn er twee tickets beschikbaar voor de Challenge Cup, Europabeker 3. Die zijn voor de verliezende halve-finalisten.
Elke Europacup heeft zo zijn voordelen. Champions League zorgt voor prachtaffiches tegen heel straffe topclubs. De CEV-cup kan voor geweldige avonturen zorgen, zoals ons prachtparcours tot in de halve dit seizoen bewees. En de wat zwakkere Europacup 3 biedt voor Belgische teams uitzicht op een finale, zo toonde Lindemans Aalst dit seizoen.
Van Europacup 3 zijn we nu al verzekerd. Maar GREENYARD mikt altijd hoger, zeker in zijn 50ste seizoen in de hoogste reeks. Laat die eindspurt dus maar komen. Wij zijn er klaar voor.
Onze speelkalender:
1/2 finale LOTTO Volley League “best of 3”
- Woensdag 22 april om 20u30 VC GREENYARD Maaseik - Lindemans Aalst
- Vrijdag 24 april om 20u30 Lindemans Aalst - VC GREENYARD Maaseik
Eventueel
- Zondag 26 april om 17u00 VC GREENYARD Maaseik - Lindemans Aalst
Finale LOTTO Volley League “best of 5”
- Vrijdag 1 mei
- Dinsdag 5 mei
- Vrijdag 8 mei
Eventueel
- Dinsdag 12 mei
- Vrijdag 15 mei